O webu

Náš portál je určen pro všechny vlastníky lesa, lesní hospodáře a každého, kdo chce poradit či se dozvědět, jak se má o les starat a pečovat o něj tak, aby les nejen zdravě rostl, posloužil přírodě, ale také z něj měl vlastník užitek a výnosy. Je jedno, jestli se jedná o soukromé vlastníky, obce a města, či firmy nebo církev. Každý si tu, doufáme, najde své.

Proč tento web

Na českém internetu jsme hledali, ale nenašli webovou stránku nebo portál, kde bychom našli pohromadě všechny důležité informace týkající se výsadby a obnovy lesa, péčí o les, těžby dřeva a zákonů. Všechny informace jsou rouzkouskované po různých webech, ať už státních, polostátních nebo soukromých. Často jsou velmi odborné a nestudovanému člověku moc neřeknou. Vlastník musí hodně hledat, chce-li se něco o péči o les dozvědět, případně chce zajistit nějakou službu týkající se lesa. A to chceme tímto portálem změnit! 

A proč jsme hledali? Sami vlastníme les a chtěli jsme se o lese něco dozvědět.

To je vše?

Ale kdepak! Zjišťujeme, že není jednoduché se v oblasti hospodaření lesa vyznat. Také vidíme, jak se někteří majitelé k lesům v dnešní době chovají. Vídáme, jak se některé firmy v oblasti lesnictví snaží utržit co nejvyšší zisk a do lesa zpět neinvestovat. Jiné zase chtějí co nejvíce vydělat na majitelích lesa.

Těchto témat je mnoho a rádi bychom na ně poukázali.

Kdo jsme

Nalejme si čistého vína.... Jsme firma Lesoškolky s.r.o. se sídlem v Řečanech nad Labem a neděláme to tak úplně nezištně. Přímý zisk to asi nebude, ale slibujeme si větší znalosti našich zákazníků ohledně lesa, jeho výsadby a obnovy a jeho péči.

Často za námi chodí nejen zákazníci a ptají se, jak mají udělat to, sehnat toto, koho oslovit na tuto činnost, do kdy to musejí mít a co vlastně všechno musí udělat, atd. Dotazů je hodně a chceme jim pomoci, aniž by to ubíralo čas a síly na naše hlavní zaměření - výroba sadby lesních sazenic.

Kromě informací podaných jednoduchou formou, chceme nabídnout majitelům lesa výběr z kvalitních firem a živnostníků, kteří za rozumné peníze odvedou dobrou práci a kterým jde i o les samotný a není jim jedno, jako nám, jak to tu za 100 let bude vypadat.

Kontakt

Email: kontakt@infoolese.cz 

Telefon: 

Najdete nás na facebooku